Штипјанец заспал со запалена цигара и се запалил

Ноќеска околу полноќ, во својата куќа во населбата ,,Баби,,изгорел шеесетитри годишниот Ѓорги Дончев.Се претпоставува дека причината за пожарот била неизгасната цигара. Од жарот на цигарата се запалила јамболијата со која што бил покриен Дончев. Од јамболијата со пламен била зафатена и постелината, теписонот и останатата покуќнина во собата.Соседите густиот чад од куќата го забележале дури петнаесет минути по полноќ и веднаш се јавиле во полиција.Интервенирала и екипа на ППЕ. Огнот бил бргу изгаснат, но шеесетитри годишниот Ѓорги Дончевски веќе бил мртов. Соседите велат дека тој живеел сам.
| | веќе видена | слични

Шеесет и тригодишниот штипјанец Ѓорѓи Д. во вторникот вечер го загуби животот откако заспал со запалена цигара и ги потпалил постелнината и креветот. Веднаш по пријавувањето на случајот интервенирале и Итната медицинска помош и пожарникарите, но било доцна да се стори што било. Пожарот бил локализиран и не ги зафатил другите станови во зградата во населбата Баби.Според МВР и СВР-Штип, Ѓорѓи најпрво се задушил, а потоа огнот го зафатил неговото мртво тело.
| | веќе видена | слични

Останато

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 599 | | | веќе видена

Во емисијата „И што Сега“ на МРТ пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска упати жестоки критики до нејзиниот поранешен колега од редовите на ...
сите 338 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 255 | | | веќе видена

Комисијата во МВР која со решение на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев беше формирана поради ограничениот број обрасци на патни исправи, на вчерашниот ...
сите 189 | | | веќе видена

Медиумите под контрола на Зоран Заев изминативе неколку денови во повеќе наврати се фатени „живи“ како шират лажни вести по нарачка од СДСМ кои се во паника од ...
сите 230 | | | веќе видена

Врз основа на пронајдените материјали и факти дека жртвите се главно од странско потекло мораме да тргнеме од тоа дека станува збор за злосторство мотивирано ...
сите 77 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипјанец заспал со запалена цигара и се запалил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: