Телефоните во Германија ќе мора да траат барем 7 години

Американскиот интернет гигант Google се соочува со обновена антимонополска истрага во Европската унија (ЕУ) за тоа дали можеби ги принудила производителите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегации на македонската и бугарската влада следниот вторник во Софија ќе ја стартуваат агендата за формирањето на работните групи, на кои инсистира Бугарија. ...
сите 838 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 301 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 377 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот во ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Телефоните во Германија ќе мора да траат барем 7 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: