ВМРО ДПМНЕ: Заради Заев земјоделците плаќаат 10 денари поскапа нафта цели 4 години


Со СДСМ 4 та година нема навремена исплата на субвенциите. Земјоделците се оставени без пари, а со огромни трошоци и давачки. Владата нема завршено една мерка. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов Костадинов и СДСМ и десет прес конференции да одржат не можат да ја сокријат ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Попов изгледа заборавил дека ветувањата “За живот“ им беа од кампањата пред четири години, не ни чудно што СДСМ лиферува повторно со истите лаги, затоа што ...
| | веќе видена | слични

Субвенциите не се исплатени, откуп нема, а скапата нафта ги дотепа земјоделците, Хоџа и Владата потфрлија, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ во врска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Субвенциите не се исплатени, откуп нема, а скапата нафта ги дотепа земјоделците, Хоџа и Владата потфрлија. Не само што доцнат субвенциите за оваа година, не се ...
| | веќе видена | слични

Ако СДСМ остане глув на барањата на земјоделците ВМРО-ДПМНЕ по доаѓање на власт ќе ги исплати сите субвенции, ќе ја укине зелената такса и ќе ги ревидира ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заев да каже што ќе направи за 60.000 луѓе кои лани ја изгубиле својата работа. Вети 850 милиони евра за стопанството, а реализира само 350 милиони евра. Никој ...
| | веќе видена | слични

Врие во земјоделскиот сектор во Република Македонија. Власта четири години не направи ништо за да ги подобри условите за работа на земјоделците. Четири години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 575 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 201 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 155 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 444 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 434 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Заради Заев земјоделците плаќаат 10 денари поскапа нафта цели 4 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: