Заев предмет на мајтап на бугарска карикатура (ФОТО)

Насловната страница на бугарскиот весник „Сега“ денеска ја краси карикатура на македонскиот премиер Зоран Заев, посветена на вчерашниот состанок на лидерите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска обвинуваат за нови сознанија поради кои отворено се сомневаат дека била раководена од министерот Спасовски. Според нив ...
сите 174 | | | веќе видена

Шефот на Изборниот штаб и генерален секретар на движењето БЕСА, Аријанит Хоџа вели дека партијата останува на ставот дека е потребна соработка со Алијанса за ...
сите 447 | | | веќе видена

Во недела на локалните избори повторување на гласањето од првиот круг ќе има на две избирачки места – на 0543 во Дебар за градоначалник и на 2957/1 во Шуто ...
сите 336 | | | веќе видена

Во следната година Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на аеро-загадувањето ...
сите 408 | | | веќе видена

 24-годишната Хана, задолжена за оружјето на Алек Болдвин, одлетала во својот дом во Аризона, по фаталната незгода. Таа одбила да зборува за настанот. ...
сите 161 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 168 | | | веќе видена

Мора да бидеме единствени и да не дозволиме ВМРО-ДПМНЕ да одлучи кој ќе победи во Гостивар, порача лидерот на ДУИ Али Ахмети и побара поддршка од жителите на ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев предмет на мајтап на бугарска карикатура (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: