[Став] Уништувањето на НУБ е културоцид


Останато

Утревечер и дефинитивно ќе се знае дали Алтернатива ќе влезе во Владата откако ќе заседава Централниот совет на партијата, потврдуваат од Алтернатива за ТВ 24. ...
сите 442 | | | веќе видена

Доктор Ненад Лазаров кој и деновиве реагираше на мерката за финансиската награда од Владата, од 30 денари по пациент, за матичните лекари кои ќе постигнат ...
сите 295 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека верува дека постојните вакцини „ќе продолжат да спречуваат сериозни болести“ во случај на инфекција со ...
сите 762 | | | веќе видена

Во пожарот кој изби во автобусот на „Беса Транс“ на 23 ноември во Бугарија додека се враќаше од Турција трагично настрадаа 45 патници, а со повреди се здобија ...
сите 217 | | | веќе видена

До Централната изборна комисија попладнево кандидатура за претседател на СДСМ за вонредните внатрепартиски избори кои ќе се одржат на 12 декември поднесе ...
сите 164 | | | веќе видена

Автобусот на Беса транс кој учествуваше во сообраќајната несреќа на магистралниот пат Струма во Бугарија немал ни лиценца, а возачите не биле пријавени, иако ...
сите 189 | | | веќе видена

Утврдена е причината за пожарот во автобусот на Беса Транс. Ова за БТВ го кажа бугарскиот обвинител Бисер Михаилов и истражителот Маријан Маринов, кои работат ...
сите 395 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Уништувањето на НУБ е културоцид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: