Петкоска: На барикадите во Собранието, во одбрана на историјата како посебен предмет

2 копии

Денеска не стигнавме на барикадите пред МНР, но затоа денес сме на барикадите во сала „Борис Трајковски “во Собранието на Република Македонија во одбрана на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ во кое „секој член има реален глас“ ќе биде организацијата која ќе обезбеди доверба и победа на избори, вели денеска Никола Поповски, поранешен ...
| | веќе видена | слични

И понатаму се бориме за зачувување на македонската историја, за задолжителен предмет Историја, вели пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Велика Стојкова ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека невакцинираните Американци прават „голема штета“ на земјата. Според бајден, невакцинираните граѓани ја ...
сите 490 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 328 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 57 | | | веќе видена

Триесет и петгодишна скопјанка лажно се преставувала како медицинска сестра и попишувач и ограбувала домови и постари граѓани во општина Гази Баба. Основното ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петкоска: На барикадите во Собранието, во одбрана на историјата како посебен предмет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: