Екс министерот со порака до сопартијците: Секој член да има реален глас


ВМРО-ДПМНЕ во кое „секој член има реален глас“ ќе биде организацијата која ќе обезбеди доверба и победа на избори, вели денеска Никола Поповски, поранешен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Водиме интензивни подготовки. Го испитуваме јавното мислење, се уште немаме одлуки за главниот град и останатите општини. Во текот на летото ќе можеме веќе ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во „Тема на денот“ за дневникот на Сител вели дека ниту октомври не е опција за датум и да не се создава ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во денешното гостување во „Тема на денот“ открива дека Заев на состанок во Бугарија кажал разговорно дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јас на сопствена иницијатива со воз отидов во Луксембург се видов со тие со коо можам да се видам, значи од позиција на опозиција беез никаква формална ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски смета дека октомври не е опција за почеток на преговори со ЕУ. „Не мислам дека треба да има лажна надеж ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев на најмалку два состаноци на високо ниво, од кои еден во Бугарија, кажал дека, според него, Македонците и Бугарите се еден народ и дека ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во интервју за вестите на Сител истакна дека Европската Унија има механизам да ја притисне Бугарија да ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, функционерот на ВМРО-ДПМНе, како гостин во Дневникот на ТВ Сител рече дека Европската унија доколку сакала имала инструменти како да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во ...
сите 382 | | | веќе видена

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
сите 470 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 101 | | | веќе видена

Вчерашната оставка на проф.д-р Ванчо Ѓорѓиев од заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања предизвика вистинска бура на ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори СДСМ ќе ги поддржи кандидатите на своите коалициски партнери. Според премиерот, владината ...
сите 248 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 137 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вчерашното гостување во дебатната емисија на МТВ истакна дека позади неговата ...
сите 188 | | | веќе видена

Во Словенија вчера биле регистрирани 2.270 нови случаи на Ковид, што е најголем број заразени во претходните речиси 10 месеци, додека осум лица починале во ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екс министерот со порака до сопартијците: Секој член да има реален глас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: