Многу е мал, ама е кренат : Карлуша и Аца Лукас пак во ладна војна


Македонскиот кандидат во „Ѕвездите на Гранд“, Александар Јосифовски од Охрид, доби шест гласа од жирито но не влезе во финалето на музичкото натпреварување. ...
| | веќе видена | слични

Откако меѓу првите ја отвори летната сезона, соблекувајќи се во костими за капање во различни дезени, што заради сончање, што заради реклама, Марјана ...
| | веќе видена | слични

Откако за еден медиум фолк пејачот Аца Лукас без влакна на јазикот изјави дека шоуто „Ѕвездите на Гранд“ во кое пред неколку години беше и тој дел од жирито е: ...
| | веќе видена | слични

Опасен старт на четврт финалето на „Ѕвездите на Гранд“ се најавува веќе од утре со оглед на тоа дека промо видеото најавува кавги и солзи.Јелена Карлеуша ...
| | веќе видена | слични

Пејачката и членот на жирито на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша вчера вечер беше меѓу познатите кои ја поддржаа Сузана Јовановиќ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатиот пејач Аца Лукас беше еден од членовите на жирито на популарниот музички натпревар „Ѕвезддите на Гранд“, а сега ја откри и причината зошто го напуштил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јелена Карлеуша плачеше во новата емисија на „Звездите на Гранд“, каде е една од 6-те членови на жирито. Како што може да се заклучи од снимката на најавата на ...
| | веќе видена | слични

Неодамна во изјава за еден србски портал пејачкот Аца Лукас без влакна на јазикот даде опширна изјава и откри во јавноста зошто повеќе не е дел од жирито во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Многу е мал, ама е кренат : Карлуша и Аца Лукас пак во ладна војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: