Русија му врачи протестна нота на украински дипломат

4 копии
4 копии

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски изразува жалење за одлуката на Официјална Москва да протера македонски дипломат. Според него, Македонија останува ...
| | веќе видена | слични

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи жали за одлуката на Русија да протера македонски дипломат и смета дека таа е неоправдана. Овој потег на Русија, за ...
| | веќе видена | слични

Македонската амбасада во Русија остана само со в.д. амбасадор. Москва го возврати ударот и протера еден од вкупно двајцата македонски дипломати. Руското ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи попладнево реагираше на одлуката на Русија да протера еден македонски дипломат. Според Османи, ова ќе влијае ...
| | веќе видена | слични

Овој потег на Русија, за Османи е само возвраќање на претходното протерување руски дипломат од Македонија. – Жалам за неоправданата одлука на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Протерувањето на македонскиот дипломат од Русија ќе има негативно влијание врз односите меѓу Москва и Скопје, рече министерот за надворешни работи, Бујар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија му врачи протестна нота на украински дипломат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: