Километарски колони на „Партизанска“, пролетните попусти го наполнија Скопје Сити Мол

Колона од возила долга повеќе од еден километар попладнево беше регистирана на булеварот „Партизански одреди“, големите пролетни попусти го блокираа овој дел ...
| | веќе видена | слични

Зеленило и хигиена, насушно се потребни на Аерором, но за жал, во општината владее хаос, а ѓубето од контејнерите никој не го собира со денови, вели Дејан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Продолжува санирањето на кеј-патеката во реонот после Очната болница, кон Сарај. На оваа патека подолго време ѝ беше потребна санација и рехабилитација, за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

По уште еден топол бран и високите температури, во понеделник, според најавите на српскиот метеоролог Ѓорѓе Ѓуриќ, се очекува пад на температурата за 10 ...
сите 417 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 371 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 181 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Километарски колони на „Партизанска“, пролетните попусти го наполнија Скопје Сити Мол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: