Светлечко шоу во поле им помага на културите да растат без употреба на пестициди

Уметничко дело распространето на 20.000 квадратни метри каде светлечките бои се чини дека танцуваат низ полето навечер, го поттикнува растот на земјоделските ...
| | веќе видена | слични

Сè повеќе луѓе се вртат кон вегетаријанството поради штетното влијание што го има индустриското производство на месо врз животната средина. Вегетаријанството ...
| | веќе видена | слични

Во последно време, влијанието на човечката исхрана врз животната средина се повеќе се дискутира во јавноста, и тоа со добра причина. Прехранбената индустрија е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, оценува дека некаде до крајот на летото може да се постигне колективен имунитет имајќи ги предвид сите количини вакцини ...
сите 364 | | | веќе видена

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 320 | | | веќе видена

Во интервју за грчкиот весник „Катимерини“, дадено непосредно пред своето учество на Делфи економскиот форум, што од 10 до 15 мај ќе се одржи во Атина, ...
сите 521 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Бројките покажуваат стивнување на епидемијата со коронавирусот. Вчера од направени 3.108 тестирања само 198 биле позитивни, што е шест отсто од тестираните. ...
сите 461 | | | веќе видена

Дијана Коцева-Миланова, лекар на вакциналиот пункт во салата „Јордан Мијалков", вели дека потрошени се и 2000 вакцини во пунктовите на здравствените домови во ...
сите 199 | | | веќе видена

Согласно законските измени кои треба да се најдат на владина седница, веќе се прецизирани дејностите во кои неделниот одмор може да се замени и со друг работен ...
сите 116 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 449 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светлечко шоу во поле им помага на културите да растат без употреба на пестициди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: