Молк во Брисел: Дали ЕУ замижува на ваков попис во Македонија?

Објавата на поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук каде тој го искажува својот став за пописот ги запали страстите на „Бихаќка“ и веднаш почнаа да ...
| | веќе видена | слични

Законот за попис кој беше донесен вчера има многу нелогичности кои не беа отстранети иако опозицијата тоа го бараше. Најпроблематични се два члена во кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлогот за употреба на скенерите за отпечаток на прст при спроведувањето на престојниот попис беше со цел да се елиминира можноста за манипулација со ...
| | веќе видена | слични

Со само 62 гласа , Собранието го усвои Законот за попис на населението и домаќинствата, кој треба да се одржи во април годинава. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не ...
| | веќе видена | слични

Власта денеска ќе направи нов обид да го донесе законот за попис кој ја подели јавноста но и партиите. И за едните и другите е заедничко дека попис треба да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската комисија бара од власта пописот да биде одржан во согласност сo регулативите и стандардите на ЕУ. Ана Писонеро, портпаролот на ЕК во изјава за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од понеделник почнува првата фаза на пописот со која ќе бидат опфатени дијаспората, армијата, дипломатските претставништва, бездомниците и затворениците. За ...
сите 283 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Молк во Брисел: Дали ЕУ замижува на ваков попис во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: