Листа на глоби за сообраќајни прекршоци


5 копии
2 копии
7 копии

Само на територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден полицијата изрече вкупно 219 мерки, како дел од засилените акциски контроли на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Од нив 53 возеле со брзина поголема од дозволената, осум без возачка дозвола, шест за возење под дејство на алкохол, 17 нерегистрирани возила, а санкционирани ...
| | веќе видена | слични

Парламентот го донесе новиот Закон за безбедност на сообраќајот на патиштата. Според овој закон полицијата доколу затекне технички неисправно може веднаш да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 457 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 63 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Листа на глоби за сообраќајни прекршоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: