Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

4 копии

Изјава на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски по посетата на полициското одделение во Жеровјане и убидот во реконструираниот објект. ВО ЖИВО: ...
| | веќе видена | слични

Општина Демир Хисар објави повик за пријавување на волонтери кои доброволно ќе се вклучат и помагаат во актуелната здравствена криза. Од тамошната локална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Заев заедно со министерот за економија Крешник Бектеши ќе се обратат на промоцијата на фотонапонската централа на „ЕВН Македонија” АД Скопје во ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Велс ќе добијат картичка за идентификација на која ќе биде назначено дали ја примиле вакцината против коронавирусот. Претходно денеска министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Десетици изјави на македонските политичари поврзани со проблемот со Бугарија наведуваат на тоа дека подобар исход во разговорите официјално Скопје очекува по ...
сите 345 | | | веќе видена

Долгогодишниот голман на македонската репрезентација Борко Ристовски, кој е познат по прекарот „министер за одбрана“ испрати мотивациска порака до ракометарите ...
сите 370 | | | веќе видена

Зградата на конгресот во Вашингтон е безбедна потврдуваат полициски извори од Вашингтон. Демонстраните кои беа внатре ја напуштија зградата и полицијата и ФБИ ...
сите 104 | | | веќе видена

Македонија останува последна земја во регионот што се уште ги чека вакцините против КОВИД. Од македонското претставништво на Светската здравствена организација ...
сите 199 | | | веќе видена

Германија ќе го има коронавирусот под контрола до крајот на годината, но нов, позаразен вид на ковид може да ја расипе ситуацијата, изјави Лотер Вилер, ...
сите 613 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: