Во Албанија 737 заразени, 414 оздравени и 13 починати од Ковид-19

5 копии

Министерството за здравство и социјална заштита информираше дека во Албанија продолжува трендот на голем број заразени, починати но и на оздравени од Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Поради влошената епидемиолошка состојба во земјата, албанската министерка за здравство и социјална заштита,Огерта Манастирлиу упати апел за строго почитување ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Поранешниот албански министер за здравство, познат лекар анестезиолог-реаниматор и универзитетски професор, Тритан Шеху, побара од обвнителството под итно да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Албанскиот премиер Еди Рама побара од граѓаните да бидат посвесни и поодговорни за да се избегне пренатрупаност во болниците и затворање на земјата, што би ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Албанското Министертво за здравство соопшти дека денеска има помал број новозаразени, споредено со претходните денови, но треба да се има предвид дека и бројот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доктор Дритан Кочиај од ковид болницата „Шефќет Дроќи, утрово во 3:00 часот упати апел до надлежните да отворат нови болнички капацитети затоа што „болните ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 171 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 434 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Албанија 737 заразени, 414 оздравени и 13 починати од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: