Трагедија на „островото“, 17 годишен фудбалер си ги одзел животот откако добил исписница од Манчестер Сити

Од „островото“ пристигнуваат трагични вести, починал поранешен младинец на Манчестер Сити, се работи за 17 годишниот Џереми Вистен. Англија Дефанзивецот, кој е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ПСЖ си ја заврши планираната работа на гостувањето во Турција и го победи Башакшехир со 0:2 во Лигата на шампионите, а по враќањето во Франција, на социјалните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедија на „островото“, 17 годишен фудбалер си ги одзел животот откако добил исписница од Манчестер Сити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: