Русковска: Oчекувам поддршка од граѓаните во борба против корупцијата

Вилма Русковска во врска со одбиеното тужбено барање против Игор Јанушев и Христијан Мицкоски, односно против ВМРО-ДПМНЕ, најави дека ќе поднесе жалба до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Времето не ни е сојузник. За да одговориме на овој предизвик со Бугарија, треба да се вратиме назад, вели универзитетскиот професор Владо Бучковски во Студио ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата задолжена за обезбедување на зградата на американскиот Конгрес се извини за пропустите за време на упадот од страна на приврзаниците на поранешниот ...
сите 168 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 481 | | | веќе видена

Во Владата влезе како советник на премиерот, но во овој мандат доби многу повисока позиција – тој му е заменик на премиерот и задолжен за координација на сите ...
сите 178 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 185 | | | веќе видена

Вакцините на Фајзер во Европа доцнат бидејќи производителот најави застој во производството, по што дел од европските држави, пред сè Шведска, најавија судски ...
сите 462 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русковска: Oчекувам поддршка од граѓаните во борба против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: