Силк Роуд Банка со активно учество во кампањата “Помислете и на нас”

Вработените во Силк Роуд Банка АД Скопје по повод светскиот ден на гладта во соработка со Црвен крст на Република Северна Македонија земаа активно учество во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Акцијата „Месец на хуманост – Гази Баба се грижи” одлично напредува веќе 20 дена. Со заеднички сили – граѓаните, градоначалникот Борис Георгиевски и ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Помислете и на нас”, а како дел од одбележувањето на Неделата на борба против гладта, Општинската организација на Црвен крст Делчево денес ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 474 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 256 | | | веќе видена

Сето ова е дел од предизборна кампања во Албанија, тврди вицепремиерот Груби негирајќи дека е повикан во какво било својство од Хашкото обвинителство во врска ...
сите 57 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силк Роуд Банка со активно учество во кампањата “Помислете и на нас”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: