Фина торта без печење – лесен и вкусен десерт


Мешаната салата е многу благодарна форма на зимска храна бидејќи во една тегла можете да најдете разни видови зеленчук. Таа е здрава, вкусна, но и декоративна ...
| | веќе видена | слични

Многумина од нас сакаат да прават едноставни и супер вкусни колачиња! Овој рецепт е еден од тие. Се подготвуваат брзо и лесно, а вкусот ќе ги маѓепса сите што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чешка вчера беа потврдени 14.968 новоинфицирани со коронавирус, што е дури за 3.000 повеќе од претходниот ден. Владата итно воведе построги мерки со кои се ...
сите 1069 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 503 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 203 | | | веќе видена

Научните докази кои укажуваат на тоа дека климатската криза е резултат на човекова активност и согорување на фосилни горива се бројни и често дискутирани. Од ...
сите 176 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фина торта без печење – лесен и вкусен десерт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: