Доживотен затвор за Наим и Рамиз Асани


Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 107 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 404 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 138 | | | веќе видена

Агенти на ФБИ извршија рација на имотот на републиканецот, Мар-а-Лаго на Флорида, претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски ...
сите 134 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена

1 Ќе направиш армија од 200.000 административци, ќе ти снема пари да им даваш плата, договорот со ММФ за заем доцни и – ќе си смислиш систем како таа армија да ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доживотен затвор за Наим и Рамиз Асани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: