Премиера на филмот „Искушение“ на Бранко Костески

Премиера на филмот „Искушение“ на Бранко Костески

Краткиот игран филм „Искушение“, по сценарио и режија на Бранко Костески, ќе биде премиерно прикажан вечерва во 20.30 часот, во Кинотеката на Македонија. Филмот е снимен на локации во Скопје. Го продуцираше „Гејзер“, во соработка со „Гримус медија груп“. Улогите ги толкуваат Сенко Велинов, Синоличка Трпкова, Петар Арсовски, Данчо Чевревски, Никола Черкезов, Марко Јорев, Тони Михајловски, Салаетин Билал, Елхаме Билал, Камка Тоциновски, Жаклина Стефковска, Игор Стојчевски, Зорица Стојановска, Сања Арсовска. Директор на фотографијата е Апостол Трпески, сценографијата ја направи Бујар Муча, костимите се на Жаклина Крстевска, а монтажер е Владимир Павловски.
| | веќе видена | слични

Останато

"Земи уште еден! Носиш добра маица! Земи два", рекол Трамп. Американскиот претседател Доналд Трамп делел сендвичи, а потпретседателот Мајк Пенс банини, во ...
сите 209 | | | веќе видена

Емилија Александрова од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека граѓаните во изминативе 100 дена се сведоци на скандали и штетни политики кои ...
сите 106 | | | веќе видена

Исполнетата дводневна агенда на министерот за надворешни работи Никола Димитров во Лондон резултираше со позитивна порака на поддршка за реформските процеси на ...
сите 152 | | | веќе видена

Американската Администрација очекува да добие сигнал од Северна Кореја дека е подготвена за водење конструктивни преговори за надминување на сегашната криза ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиера на филмот „Искушение“ на Бранко Костески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: