Џими Фалон и неговото шоу

2 копии

Често се случува некој кој на прв поглед не изгледа дека би можел да изненади, сепак да покаже голем талент. Токму таква ситуација имаше и на талент шоуто – “Америка има талент” каде учесникот со име Узеир со својот настап со воодушеви жирито.
| | веќе видена | слични

Доколку не ја сакате „Фарма“ оваа вест помалку ќе ве израдува. Како што пишува Српски телеграф челниците на „Пинк“ телевизијата, барем засега не размислуваат за осмата сезона на ова ријалити шоу. „За „Фарма“засега не размислуваме и не ни е во план да се занимаваме барем до Нoва година. Во моментов сме фокусирани на новиот проект кој ќе почне наесен како што е „Take me out“, хумористичната серија „Оријент експрес“ и криминалистичката серија „Код 4“ и “Трагови на вистината“. Во план е и „Топ модел Адрија“, како и петтата сезона на шоуто „Јас имам талент“, велат од „розевата“ телевизија.
| | веќе видена | слични

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 149 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако партијата било кого лично навредила и ако некој се почувствувал навреден тогаш еве во име на партијата сега се извинувам, рече Игор Јанушев, генерален ...
сите 83 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џими Фалон и неговото шоу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: