Жесток судир на делегациите на Белград и Приштина по седницата на Советот за безбедност за Косово (ВИДЕО)


Жестока расправија настана по седницата на Советот за безбедност за Косово меѓу преставничката на Косово во ОН Фљора Читаку и српскиот министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворшени работи Ивица Дачиќ вели дека секогаш ќе реагира кога некој ќе кажува лаги пред меѓународната заедница.Како пример го навел она што го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 284 | | | веќе видена

СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите и слободата на говорот и аргументираната критика. Ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жесток судир на делегациите на Белград и Приштина по седницата на Советот за безбедност за Косово (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: