Балканот би можел да добие важно место, тврди поранешниот стратег на Трамп

2 копии

Стив Бенон, поранешниот стратег на американскиот претседател Доналд Трамп, тврди дека Балканот во новото геостратешко опкружување би можел да добие важно место ...
| | веќе видена | слични

Популистите и десничарите дојдоа на власт во Италија, Унгарија и во Австрија, а сега поранешниот советник на американскиот претседател Доналд Трамп има планови ...
| | веќе видена | слични

"Мислам дека е многу важно она што се случи во Хелсинки"Стив Бенон, бивш стратег на Доналд Трамп, кој е нај заслужен за неговата победа на избори во Америка, ...
| | веќе видена | слични

Стив Бенон, поранешниот стратег на американскиот претседател Доналд Трамп, кој е најзаслужен за неговата победа на претседателските избори, тврди дека Балканот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 296 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Неформално кандидатот за претседател од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова ја почна кампањата а веќе и го даде првото интервју. Силјановска во Сител ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 18 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 257 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 135 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балканот би можел да добие важно место, тврди поранешниот стратег на Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: