Со што ќе се враќаат старите кредити?


Во вечерашната емисија на Тв Алфа „Отворено“ гостуваше министерот за финансии Драган Тевдовски кој даде шокантна изјава дека Владата успеала да го стабилизира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев оствари средба со извршниот директор на Светска банка, Кун Дејвидсе, кој ја претставува нашата земја заедно со Ерменија, Босна и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска оствари средба со извршниот директор на Светска банка, Кун Дејвидсе кој ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во официјална посета на Република Северна Македонија денеска и утре престојува новиот извршен директор во Светска банка, Кун Дејвидсе. Министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со новиот Закон за јавни набавки, што ќе стартува од април, се воведуваат низа мерки што ги подобруваат условите за вклученост на малите и средни претпријатија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Драган Тевдовски ќе биде негов домаќин, а планирани се повеќе средби на високо ниво. Министерството за финансии соопштува дека во рамки ...
| | веќе видена | слични

За извештајот, како и проекциите за економскиот раст и новите законски измени за готовински плаќања  со министерот за финансии Драган Тевдовски разговараше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Во Државната изборна комисија денеска на јавна седница со жрепка ќе се утврди редоследот на единствената листа на кандидат за избор на претседател на државата. ...
сите 172 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 71 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ за италијанскиот весник “Република” изјави дека неговата земја е целосно стабилна. На прашањето дали по судирите во ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со што ќе се враќаат старите кредити?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: