Со што ќе се враќаат старите кредити?

Компаниите се жалат дека банките тешко даваат кредити. Каматите не се толкав проблем колку условите кои ги наметнуваат банкарите. Со тоа, се жалат од сојузот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 178 | | | веќе видена

Економските односи помеѓу двете земји, условите за инвестирање во Северна Македонија и нивно претставување пред чешката бизнис заедница беа тема на разговор на ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонија во март ја очекува натпревар од Лигата на Нации, каде што преку Косово во полуфиналето, а потоа со победникот од дуелот Грузија – Белорусија во ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со што ќе се враќаат старите кредити?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: