Власта тврди дека работи на решавање на проблемот со долговите во „АД Водостопанство“


2 копии

Владејачкиот Социјалдемократски сојуз на Македонија во врска со доцнењето на платите во „АД Водостопанство“ вели дека Власта работи на решавање на проблемот и ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност за доцнењето на платите во АД Водостопанство.Цветан Трипуновски во изјава пред Владата рече дека претпријатието не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 264 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 243 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта тврди дека работи на решавање на проблемот со долговите во „АД Водостопанство“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: