Скопје во глобалното видео за „Часот на планетата земја`


Часот на планетата Земја, кој ќе се одржи на 24 март во 20:30 часот, претставува најголемата светска еколошка акција, која има за цел преку симболично исклучување на осветлувањето во период од еден час да испрати силна порака за спас на планетата. Часот на планетата Земја, кој ќе се одржи на 24 март во 20:30 часот, претставува најголемата светска еколошка акција, која има за цел преку симболично исклучување на осветлувањето во период од еден час да испрати силна порака за спас на планетата.Рекламниот спот денеска се промовира на глобално ниво под слоганот „Поврзи се со планетата“, кое е годинашното мото на светската еколошка акција Часот на планетата Земја, акција на Светскиот фонд за природа WWF.- Ме радува тоа што WWF и глобалниот тим на Часот на планетата Земја уште еднаш го препознаа трудот кој го вложуваме за оваа акција во Македонија и го поставија Скопје во спотот кој се користи за промоција на овој светски еколошки бренд низ целиот свет. Сметам дека освен што пренесуваме силна порака за спас ...
| | веќе видена | слични

На интернационалниот полумаратон што изминатиот викенд се одржа во Париз, Франција, во конкуренција на натпреварувачи од целиот свет, учествуваше и охриѓанецот Ристе Балевски. Тој рекреативната трка им ја посвети на лицата со ретки болести, на својот Охрид и Македонија. Полумаратонот во Париз е во должина од 21 километар и на него оваа година учествуваа 45 000 натпреварувачи. Ристе кој од Париз испрати силна хумана порака, на трката учествуваше на сопствен трошок, а поддршка во француската метропола му беше неговото семејство. Силна порака на охриѓанецот Ристе Балевски на полумаратонот во Париз Г.М. фото и видео: Анастасија Балевска
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што започнува одбројувањето до најголемата светска еколошка акција „Часот на планетата Земја“, денеска тимот на ова движење официјално го промовираше глобалното видео од светската маркетинг кампања во кое се појавува и инсерт од Скопје!„Часот на планетата Земја“ претставува најголемата светска еколошка акција, која има за цел преку симболично исклучување на осветлувањето во период од еден час да испрати силна порака за спас на планетата. Во полуминутното видео, во кое има инсерти од исклучувањето на осветлувањето од повеќе светски метрополи, се појавува инсерт од височина од нашиот главен град Скопје кој ќе ви го одземе здивот!Рекламниот спот денеска се промовира на глобално ниво под слоганот „Поврзи се со планетата“, кое е овогодинешното мото на светската еколошка акција „Часот на планетата Земја“, инаку акција на Светскиот фонд за природа WWF, која уште еднаш ќе обедини милиони луѓе ширум светот за спас на Земјата, нашиот единствен дом. „Ме радува тоа што WWF и глобалниот тим на Часот на планетата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.-Посакувам Силјановска да ...
сите 152 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска Давкова на претседателската дебатата на Алсат телевизија истакна дека според Преспанскиот договор ќе треба да избришеме од ...
сите 53 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова денеска беше во посета на еден од штабовите на нејзиниот против Кандидат Стево ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје во глобалното видео за „Часот на планетата земја`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: