Јанакиески дал изјава за „Крвавиот четврток“ – Груевски тврди телохранителот не уништил државен телефон


2 копии

Јанакиески на крвавиот четврток контактирал со обвинети пратеници поради што е повикан во обвинителството за организиран криминал и корупција. Поранешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На новинарско прашање по информациите во јавноста дека телефонот што на 27 април го користел Н. Н., членот од обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера ...
сите 134 | | | веќе видена

Температура под нулата за утре наутро најавуваат метеоролозите на повисоките места и по одделни котлини. Според прогнозата утре температурата под нулата ќе се ...
сите 315 | | | веќе видена

Босанскиот национален совет ги повика Бошњаците кои живеат во Македонија да гласаат „за“ на претстојниот референдум и со тоа да ги отстранат сите препреки за ...
сите 23 | | | веќе видена

Европскиот совет за надворешни работи (ЕЦФР) оценува дека евентуалното менување на границите меѓу Србија и Косово ќе биде проследено со насилство. Во извештај, ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанакиески дал изјава за „Крвавиот четврток“ – Груевски тврди телохранителот не уништил државен телефон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: