Американка прегазена од слонови во Тајланд

Американка прегазена од слонови во Тајланд Тајландската полиција соопшти дека една американска туристка починала откако во националниот парк Кенг Крачан ја прегазиле слонови. Американската амбасада во Бангкок ја потврди смртта на жената, но не објави повеќе детаљи за настанот, јави агенцијата Асошиејтед Прес. Началникот на тајландската полиција Ворадет Суанклај изјави дека туристката исчезнала уште на 13 јануари во споменатиот национален парк, а полицијата нејзиното тело го пронашла пет дена подоцна во шума. Поради многубројни тешки повреди, претпоставките се дека жената била прегазена од слонови, изјави Ворадет, додавајќи дека туристката на Тајланд допатувала сама.
| | веќе видена | слични

Американка починала откако слонови ја нападнале во зоолошка градина во националниот парк Kенг Kрачан во Тајланд. Полицајците го нашле нејзиното тело пет дена подоцна во шумата близу до зоолошката градина. Американската амбасада во Бангкок ја потврдила смртта на жената, но не објавила повеќе детали за инцидентот. Началникот на тајландската полиција Ворадет Суанклај изјавил дека туристката исчезнала на 13 јануари во националниот парк. Поради многубројни тешки повреди, веројатно жената ја изгазиле слонови, додавајќи дека жената била сама.
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 227 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американка прегазена од слонови во Тајланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: