На Халкидики украдено црковно ѕвоно од 150 килограми


3 копии
2 копии

Иако се уште нема наполнето 20 години, Џанлуиџи Донарума синоќа го запиша 150-от настап во дресот на Милан. Со тоа Донарума влезе меѓу 10-те голмани со ...
| | веќе видена | слични

Бронзено ѕвоно тешко 150 килограми, украдено е од црквата Свети Рафаил на Касандра, Халкидики, пренесуваат медиумите.Идентификувани се пет осомничени лица кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Бизнисменот Зоран Азманов денеска беше во Јавното обвинителство, каде даде исказ во врска со случајот „Рекет“, при што нагласи дека во обвинителството бил да ...
сите 127 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Халкидики украдено црковно ѕвоно од 150 килограми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: