Шпанскиот бренд го изложува новиот Leon SC во Барселона


/ Претставување во јавност на новата стилска каросерија со три врати на шпанскиот компактен модел / Достапен преку мрежата на дилери кон крајот на мај / SEAT исто така ги истакнува новите 4KIDS верзии на Ibiza ST, Altea, Altea XL и Alhambra модели Марторел, 09/05/2013. – SEAT го претстави Leon SC денес на Меѓународниот автомобилски саем во Барселона, новата верзија со три врати на компактниот шпански модел, кој е предвидено да се појави во салоните кон крајот на месец мај. На првиот прес-ден на саемот во Барселона, директорот на SEAT Шпанија, Mikel Palomera истакна дека „SEAT речиси целосно го обнови целосниот производен состав изминатата година и пол, така што оваа производна офанзива се исплати како во нашата земја, така и на меѓународните пазари. Во Шпанија, не само што SEAT беше очигледен лидер на пазарот на продажба минатиот април, туку ние продолжуваме да ја одржуваме лидерската позиција во продажбата оттогаш па до денес. Досега, во оваа година продажбата на SEAT порасна за околу 13%, што ни ...
| | веќе видена | слични

SEAT ја искажа својата категорична посветеност кон мотоспортот и тркачките тимови на своите клиенти на легендарната GTI средба во австрискиот регион Корушка. Непорекливиот херој на штандот на SEAT во градот Рајфниц на јужниот брег од Врбското Езеро е новата Тркачка верзија на Leon (Cup Racer). Тој многу јасно покажува како може да изгледа тркачки автомобил на SEAT подготвен за долга низа на трки ширум светот. Тркачката верзија на Leon, Leon (Cup Racer) со 330 hp/243 kW ја постави основата за понатка во наредните месеци да се продолжи со понатамошен развој и тест возења. Тркачката верзија (Cup Racer) на штандот на SEAT ќе биде придружуван од уште 5 страсни и индивидуално опремени верзии на моделите на Ibiza и Leon, а исто така за обожавателите на шпанскиот бренд ќе има и посебна програма. На овогодинешната GTI средба – 32-ра по ред – организаторите уште еднаш избројаа над 100, 000 посетители за време на четиридневната изложба. “Мотоспортот е длабоко навлезен во нашиот бренд; SEAT има повеќе од 40 ...
| | веќе видена | слични

Останато

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Ако се прочита целиот говор на Христијан Мицкоски, па дури и ако се анализираат и неговите претходни говори и обраќања на оваа тема, јасно е дека на долго и на ...
сите 290 | | | веќе видена

Подносителите на иницијативата за оспорување на одлуката за распишување на референдумот, Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот македонски ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешното рочиште за собраниските настани од 27 април минатата година сведочеше Сашко Коцевски, вработен во Собранието задолжен за електронскиот систем. ...
сите 8 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанскиот бренд го изложува новиот Leon SC во Барселона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: