Шешир – моден тренд кој никогаш не застарува

Шеширите се едни од најубавите модни додатоци кои се актуелни за сите годишни времиња, особено на пролет, есен и зима. Тие во последните неколку години се постојано во тренд и еден од најатрактивните модни аксесоари. Ги има во различни форми, се комбинираат со различни детали се во зависност од обликот на лицето. Низ историјата дамите ги прекривале своите глави со најразлични шешири. Некогаш носењето на овој аксесоар било истакнување на високиот статус што некој го уживал во општеството. А, сега стана дел од секојдневието на секоја дама. Препорачливо е изборот на шешир да го правите според остатокот од вашата облека. Секогаш земајте предвид кои бои доминираат во вашиот плакар; Најзначајно е шеширот да го одберете соодветно со обликот на вашето лице; Девојките со округло лице се препорачува да одбираат шешири кои визуелно ќе ги издолжат, како на пример каубојските шешири; Шешир – Моден додаток кој не застарува и секогаш е во тренд. И на изминатите ревии за мода за оваа сезона, овој детал беше најдоминантен на ...
| | веќе видена | слични

 Сè уште е рано за плетени капчиња, но додека пристигне нивното време може да се стоплите со големи шешири. Само овојпат наместо слама, ќе одберете потопли материјали и смирени бои. Црните есенски шешири се идеални за темните капути, тегет шеширот е добар избор ако често носите фармерки, а шеширот во боја на сенф ќе додаде есенски шмек на секоја можна комбинација. Малата модна инспирација низ фотки нека биде причината зошто уште денес да се подновите со есенски шешир:
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 296 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шешир – моден тренд кој никогаш не застарува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: