Можете ли да замислите да јадете сѐ што сакате без да се дебелеете?


3 копии

Австралиските научници веруваат дека се близу до откритие то како би можеле да јадеме сѐ што сакаме, а да не бидеме дебели. Имено, се покажало дека глувците ...
| | веќе видена | слични

Токму ова го направија двајца авантуристи кои се качија на Canary Wharf, втората највисока зграда во Лондон. Го направија ова за да ја “допрат пирамидата”, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можете ли да замислите да јадете сѐ што сакате без да се дебелеете?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: