Том Нови: Секогаш ми е убаво кога доаѓам тука

Том Нови си се покажа како што треба. Повторно скопјани се забавуваа како и претходните неколку пати. Том често си наминува во Македонија па го прашавме што го враќа назад. „Добрата публика, убавите луѓе, полн клуб, мојот пријател Саша и секогаш сум среќен кога се враќам тука“. Бидејќи долго време е во диџејските води не интересираше дали си има идол и од кого најчесто црпи инспирација. „Не би рекол баш идол. Има неколку диџеи кои многу ги почитувам како дени тенагјиа и Арман Ван Хелден бидејќи кога бев млад растев со нив“. Со оглед дека ни е редовен гостин мора да знае нешто за нашата музика и храна. „Последниот пат кога бев тука, останав уште еден ден, отидовме во традиционален ресторан, јадевме традиционално јадење и слушавме традиционална музика и многу ми се допадна“. Сигурно сака да каже бевме во кафана, јадевме гравче со колбас и слушавме тамбури, така би му дошло во превод. Ама тоа не е битно, важно му се допаднало. И за крај си кажа кои му се омилени места за пуштање музика. „Тоа е тешко да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Том Нови: Секогаш ми е убаво кога доаѓам тука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: