„На Точак“: Град Скопје да се приклучи кон кампањата за превоз што не вклучува автомобил

8 копии

Денеска ќе се одржи 76-тата Критична маса со која неформалната група „НаТочак“, заедно со велосипедистите во Скопје ќе побараат од општините поголеми заложби ...
| | веќе видена | слични

Тие од град Скопје и осум општини во понеделникот побараа покревање на свеста за превоз што не вклучува автомобил, како неефективен и штетен тип на превоз и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 157 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„На Точак“: Град Скопје да се приклучи кон кампањата за превоз што не вклучува автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: