105 години од најголемата трагедија на македонскиот народ

СМК И СММК СО ЧЕСТИТКИ ЗА ДЕНОТ НА АРМ 17 август 2018 година, Скопје, Македонија - Светскиот Македонски Конгрес (СМК) и Светскиот Македонски Младински Конгрес ...
| | веќе видена | слични

Светскиот Македонски Конгрес (СМК) истакнува дека Македонците во светот и во татковината веќе се обединети во општ и безусловен бојкот и масовна неизлезеност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пишува Тодор ПЕТРОВ Заев се пофали дека со Спогодбата Димитрив-Коѕиа, Македонија добила имотен лист. Глуперда... Ај што Македонија е постара од Грција ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

105 години од најголемата трагедија на македонскиот народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: