Страшна несреќа во Србија: Автомобил удри мајка со бебе пред нивната куќа

3 копии

Бранислав Бане Ранитовиќ (43) од Србија е уапсeн поради сомневање дека на први април со автомобил удрил во Дејана Аксентиќ (35) и нејзината ќеркичка Х.А и мајката на Дејана, Ружица (60) додека седеле пред својата куќа, пренесуваат српските медиуми. Како што пишуваат српските медиуми, Ранитовиќ изгубил контрола над својот „пасат“ и најпрво удрил во ќошот на куќата, а потоа удрил во Дејана и нејзиното бебе и нејзината мајка кои биле собрани на тротоарот пред нивната куќа. Повредените веднаш биле пренесени во Ургентен, каде им била укажана лекарска помош.
| | веќе видена | слични
3 копии

Салатите освен што се здрави и вкусни за јадење носат и добра заработувачка. Сузан Ницовски која потекнува од Македонија, решила да направи своја компанија преку која ќе продава свежи салати. Нејзината компанија се вика „Летни свежи салати “ (Summer fresh salads inc) и специјално е направена за гладни луѓе кои немаат многу време за јадење, а сакаат да се хранат здраво. Бидејќи Сузан има дипломирано хемија, воопшто не и било проблем преку хемиски процеси да ги задржи салатите свежи и квалитетни и по неколку дена. Кога Сузан и нејзината мајка ја отвориле компанијата се наоѓала во едно мало просторче во Онтарио, за денеска да прерасне во гигантско здание од кое со зеленучук се снабдуваат Канада и Северна Америка. Во „Летни свежи салати“ има 300 вработени и библиотека со преку 3000 рецепти за нивните производи. Преку продажба на салати, Сузан одамна ја надмина заработката на над 100 милиони долари, а нејзината компанија прерасна во империја за здрава храна. Мега успешниот бизнис на Ницовски досега има добиено ...
| | веќе видена | слични

Бранислав Ранитовиќ (43) од Стари Бановци е уапсен под сомнение дека на 1. април со автомобил ја удрил Дејана Аксентиќ (35), нејзината едногодишна ќерка Х.А. и нејзината мајка Ружица Влаховец (60) додека седела пред својата куќа. Возачот изгубил контрола над своето возило и со пасатот најпрвин удрил во ќошот од куќата на Аксентиќ, а потоа се одбил и удрил во Дејана, нејзиното бебе и мајката кои биле на клупа на тротоарот пред куќата. Трите се повредени и со исеченици и нагмеченции се пренесени во Ургентниот центар. Иако набрзо се пуштени, сепак доживевеале голем стрес, а на возачот му е одреден притвор од 48 часа. До несреќата дошло најверојатно зошто наместо на кочница притиснал на гас и влетал во дворот на своите кумови Аксентиќ, односно ненамерно ги удрил. Бранислав бил разведен и имал синче, а полицијата го задржа за да испита дали бил под дејство на алкохол кога удрил во нив.
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Страшна несреќа во Србија: Автомобил удри мајка со бебе пред нивната куќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: