Старо 9 години: Прекрасно езеро кое настана после огромен одрон на карпа е најпознатата атракција во Пакистан


Од оваа природна катастрофа настана неверојатно езеро кое во јуни 2010 година беше долго 21 километар, а на некои места достигна длабочина поголема од 100 ...
| | веќе видена | слични

Македонската заедница во Хунза во Пакистан изразува огорченост од промената на името на државата Македонија и идентитетот на Македонската нација. Претседателот ...
| | веќе видена | слични

Останато

На власта не и одговара да се донесе законот за јавно обвинителство, СДСМ сака да го закочи целиот процес. Не сакаат да се договориме затоа што сакаат да ...
сите 573 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Старо 9 години: Прекрасно езеро кое настана после огромен одрон на карпа е најпознатата атракција во Пакистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: