Станковиќ не сака да замине од Милано

Српскиот фудбалски плејмејкер, Дејан Станковиќ ја објави својата намера професионалната кариера да ја заврши во редовите на Интер... Ветеранот сака да остане во тимот и покрај понудите од другите клубови. "Сакам да останам во Интер до крајот, бидејќи тука се чувствувам добро. Ќе бидам во тимот до последниот ден од мојата кариера. Интер е во моето срце" - изјави Станковиќ пред новинарите на италијански "Газета Дело Спорт". Фудбалерот на "нероазурите" не пропушти да го пофали градскиот ривал Милан за освојување на титулата во Италија. Според него, "росонерите" сосема заслужено дојдоа до Скудетото, бидејќи покажаа најдобра игра во текот на целата сезона и два пати го победија Интер во директните судири. На крајот, Станковиќ потенцираше дека сите фудбалери на Интер се комплетно насочени кон финалето во Купот на Италија против Палермо.
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 272 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 296 | | | веќе видена

Груевски ќе се врати во Република Македонија и тука ќе ја отслужи казната. Наводите во барањето за азил се целосно лажни и очекуваме дека унгарските власти ќе ...
сите 360 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 52 | | | веќе видена

„Обезбедуваме повеќе пари кај граѓаните и раст на платите за подобра живејачка. Последните официјални податоци на Државниот завод за статистика го потврдуваат ...
сите 229 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Станковиќ не сака да замине од Милано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: