Спорт - Жешка линија за Роналдињо

Управата на бразилскиот прволигаш Фламенго на иновативен начин одлучи да ја смирува првата ѕвезда на екипата, Роналдињо, кој се наоѓа во лоша форма поради честите излегувања и ноќни забави. Фламенго одлучи да воведе жешка линија на која навивачите на бразилскиот тим ќе можат да се јават во секој момент доколку го видат Роналдињо да се забавува во раните утрински часови. За работата да биде лоша за поранешниот најдобар светски фудбалер, откако беше воведена линијата, телефонот е „вжештен“ од повици на загрижени навивачи на Фламенго. - Одѕивот е неверојатен, телефонот не престанува да ѕвони. Мислам дека на следниот меч Роналдињо ќе да даде се од себе - изјави клупскиот консултант Хозе Карлос Перуано. Повиците од навивачите вродија со плод и тој во победата на Фламенго над Атлетико Минеиро од 4-1 постигна гол, со што свирежите од публиката беа заменети со аплаузи. - Не се мешаме во неговиот приватен живот, но мора да се грижиме бидејќи даваме многу пари за Роналдињо - рече претседателката на клубот Патрисија ...
| | веќе видена | слични

Телефонска линија за пријавување на забавите на Роналдињо Управата на бразилскиот прволигаш Фламенго реши на несекојдневен начин да ги решава проблемите со својата најголема ѕвезда Роналдињо, кој се наоѓа во лоша форма, бидејќи е повеќе сконцентриран на ноќните излегувања, отколку на фудбалот. Од клубот, отворија телефонска линија на кој навивачите на бразилскиот гигант ќе можат 24 часа дневно да се јавуваат, ако го забележат поранешниот бразилски репрезентативец на некоја забава. - Одзивот е неверојатен. Телефонот не престана да ѕвони. Мислам дека Роналдињо на следниот натпревар ќе даде се од себе - кажа Жосе Перуано, член на управата на клубот.
| | веќе видена | слични

Управата на бразилскиот прволигаш Фламенго, со цел да ги реши проблемите со однесувањето на Роналдињо, постави отворена телефонска линија на која навивачите на тимот треба да се јавуваат и да пријавуваат кога ќе го видат поранешниот најдобар играч во светот на некоја забава. Ѕвездата на екипата, во последно време повторно се враќа во посакувана форма, сепак, челните лица на тимот се загрижени поради пречестите излегувања до доцните часови на Роналдињо. Хозе Карлос Перуано, еден од членовите на управата на Фламенго изјави: „Тој е повеќе сконцентриран на забавите кои траат до рано наутро, отколку на фудбалот и тренинзите. Ова (отворањето на телефонската линија) е ентузијастички потег и морам да кажам дека сум навистина изненаден од големиот одзив. Мислам дека уште на следниот натпревар, Роналдињо ќе даде се од себе“. Линијата беше отворена минатата седмица и очекувањата на Перуано беа на место. Роналдињо во мечот со Атлетико Минеиро блескаше и беше награден од публиката со силен аплауз. Според информациите од ...
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет од скопска единица составен од судиите Огнен Ставрев, Горан Бошевски и Васка Николовска – Масевска ги одби жалбите на осомничените во случајот ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 47 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорт - Жешка линија за Роналдињо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: