Сонот на Циндриќ бил да заигра за Барселона, но за фудбалскиот клуб

Лука Циндриќ не ја крие гордоста што ќе го облече дресот на Барселона и на тој начин ќе си го исполни сонот од детството, макар што тогаш негова желба било да ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот ракометар на Вардар и Металург, Лука Циндриќ и официјално е нов член на шпанскиот гигант Барселона. Тој во „Палау Блауграна“ доаѓа од полскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 278 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сонот на Циндриќ бил да заигра за Барселона, но за фудбалскиот клуб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: