Прво место за Даниел Димитровски од ОУ „Малина Попиванова“ на државниот натпревар по информатика

26.03.2018 Ученикот Даниел Димитровски на одржаниот државен натпревар по информатика - информатичко размислување на Факултетот за информатички науки и ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку недели фотографиите од часовите по информатика во Гана станаа вирален хит и го обиколија целиот свет, затоа што наставникот на табла ги црташе ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 155 | | | веќе видена

За две недели јавноста ќе добие одговори за бегството на екс премиерот кој веќе два дена по ред слободно се движи низ главниот град на Унгарија. Ова го вети ...
сите 125 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 157 | | | веќе видена

Пред повеќе од 6 месеци точно овдека на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија излезе масовно, ...
сите 134 | | | веќе видена

Грчки владини извори за за „Скај“ и „Катимерини“ објавија дека со клучниот член од Уставот со кој македонското малцинство се перцепира како дијаспора, Скопје ...
сите 295 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прво место за Даниел Димитровски од ОУ „Малина Попиванова“ на државниот натпревар по информатика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: