Кабрал: Рио де Жанеиро беше избран за домаќин на ЛОИ со поткуп од два милиона долари

7 копии

Поранешниот гувернер на Рио де Жанеиро, Сержио Кабрал изјави вчера пред суд дека платиле два милиона долари за да биде избран тој град за домаќин на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Серхио Кабрал пред судот призна дека потрошил два милиони долари купувајќи ги гласовите со цел Рио Де Жанеиро да ја добие организацијата на Олимписките игри. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот гувернер на Рио де Жанеиро по прв пат призна дека купувал гласови на делегатите на Меѓународниот олимписки одбор. Меѓу делегатите кои примиле мито ...
| | веќе видена | слични

Останато

Токму ВМРО-ДПМНЕ беше партијата во чие владеење се дозволи илегалните градби во заштитениот појас на Охрид и охридскиот регион да бидат легализирани и тоа за ...
сите 106 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 89 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Српската јавност на големо го возвишува успехот на светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, откако најдобриот тенисер во овој момент во еден епски дуел успеа ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кабрал: Рио де Жанеиро беше избран за домаќин на ЛОИ со поткуп од два милиона долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: