Штип: Конвенција за заштита на нематеријалното културно наследство по повод празникот Четр’се

Конвенција за заштита на нематеријалното културно наследство (Париз, 2003) ќе се одржува на 21 март од 9:00 до 15:00 часот во големата сала на Општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Хаотично известување на институциите на системот во врска со синоќешната сообраќајна трагедија во која едно лице го загуби животот, а 26 лица се повредени, ...
сите 253 | | | веќе видена

Голем гест на Лука Дињ, левиот бек на Барселона без страв веднаш истрчал на улица по терористичкиот напад на Ла Рамбла за да им помогне на повреденитеМинатата ...
сите 581 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штип: Конвенција за заштита на нематеријалното културно наследство по повод празникот Четр’се

Од:
До кого (е-маил):
Порака: