Серена Вилиамс со римејк на Бијонсе


Познатата светска тенисерка Серена Вилијамс очигледно добро се снаоѓа во танцувањето. Видеото во кое танцува како поп дивата го обиколи светот, а некои од коментарите се дека Серена е одлична, но дека и треба уште многу да танцува исто како Бијонсе…
| | веќе видена | слични

Бијонсе е меѓу најпознатите пејачки и несомнено поседува неверојатен талент. Покрај романтичните балади и социјалните пораки, во творештвото на сопругата на Џеј Зи се издвои и типичното за неа танцување. Минатата година, Бијонсе ги израдува своите фанови со динамичната песна “7/11″, придружена со клип во кој демонстрира завидни вештини и младешки дух. Иако видеото наиде на многу критики, очигледно инспирирана од дивата, тенисерката Серена Вилијамс ја сними својата интерпретација на познатата песна на Бијонсе. Спотот импресионира со флексибилноста и ритмичноста кои американската спортистка ги покажува и дефинитивно освои како многу фанови, како и самата пејачка. Видеото на Серена е создадено по повод снимањето за насловната на новиот број на Vogue , месец април, кој го чекаме со нетрпение. Љубовта на тенисерката кон творештвото на пејачката постојано таа го сведочи. Пример за тоа е фактот дека пред две години, Серена Вилијамс избра да испее парче на Destiny`s Child во караоке бар.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 129 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 330 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Битола нема ниту еден случај на морбили. Исто така нема ниту во Могила, Новаци, Ресен и Демир Хисар. 40 случаи има во Кичево. Епидемија од морбили е ...
сите 283 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 63 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Серена Вилиамс со римејк на Бијонсе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: