САД: Елен и паднал на глава додека џогирала

САД: Елен и паднал на глава додека џогирала Американката Кристин Ривера добила потрес на мозокот и бројни модринки како жртва на крајно бизарен настан: на главата и паднал елен додека џогирала покрај шума. Оваа 27 годишна жена, како што објавуваат американските медиуми, трчала покрај шума во предградие на Вашингтон, кога ја удрил елен кој буквално паднал од небо. Животното неколку мигови пред тоа и на неколку метри од Ривера го удрила старица со автомобил, отфрлајќи го еленот високо во воздух. Двете жени биле одесени во болнивца, каде им била укажана помош. Ривера минала со потрес на мозокот, исеченица на главата и бројни модринки по телото. „Летаачкиот“ елен не ја преживеал несреќата.
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 154 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Елен и паднал на глава додека џогирала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: