За него нема препреки: Како изгледа руското теренско возило „Кречет“ (ВИДЕО)

Руското теренско возило „Кречет“ добива се поголема популарност низ светот. Првично било наменето за руските истражувачи и косонаути но сега може и да сретне и на рели како дакар каде е непобедлив. Може да прими до десет луѓе а снабдено е со најсовремена медицинска опрема.Погледнете го, ќе се воодушевите.
| | веќе видена | слични

Иако важи за ексклузивен произведувач на автомобили чија годишна продукција е значително помала од повеќето автомобилски компании, Ролс-Ројс во последната деценија бележи значителен пораст на продажбата од година во година.Во 2007 година првпат испорача преку 1.000 возила за една година, 2010 ја заврши со 2.700, а 2014 со преку 4.000 продадени автомобили.Минатата година оствари поскромен резултат, а причините за падот на продажбата треба да се бараат пред се во отстуство на моделот Фантом од Ролс-Ројс. Имено, компанијата уште во 2016 година го прекина производството на моделот Фантом купе и Дропхед Купе (кабриолет), а на почетокот од 2017 и лимузинската верзија на Фантом.Со оглед на тоа дека производството на новата генерација почна неодамна, Ролс-Ројс во 2017 година во понудата имаше еден модел помалку, што за произведувач со мал број модели во понудата претставува голем хендикеп.Ако се знае дека Ролс-Ројс годишно испорачува меѓу 300 и 1.200 Фантоми (кога го има во понуда) резултатот од 3.362 продадени ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишниот најголем производител на премиум автомобили на светот има намера да ја врати титулата која што во последните две години му ја одзеде големиот ривал – Мерцедес. Баварски БМВ беше глобален лидер во производството на премиум патничките автомобили цела една деценија, за во 2016-та година од тронот да го симне Мерцедес. На компанијата од Штутгарт ѝ појде тоа од рака пред се благодарение на растечката популарност на компактните модели предводени од А Класа. Доминацијата на Мерцедес над БМВ продолжи и во 2017-та година. Минатата година БМВ забележа раст на продажбата од 4,2%, но кај Мерцедес растот беше двојно поголем, односно 9,9%. БМВ годината ја заврши со 2,09 милиони продадени автомобили, додека пак Мерцедес продаде 2,29 милиони автомобили. Овој добар резултат на Мерцедес се должи меѓу другото и на одличната работа на компанијата на кинескиот пазар кој што е најголемиот пазар на светот. Сепак, од БМВ не се предаваат и во Баварската компанија се уверени дека до крајот на деценијата можат да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 95 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ...
сите 166 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Досега никој немал храброст да ми даде поголема улога. Мислам дека можеби и поради изгледот, дека не сум слаба и згодна. На Теона ѝ беше важен талентот, ...
сите 96 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За него нема препреки: Како изгледа руското теренско возило „Кречет“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: