Ријад бара „решителен став“ на меѓународната заедница кон Иран


5 копии

Саудискиот престолонаследник, принцот Мохамед бин Салман ја повика меѓународната заедница да заземе „решителен став“ во врска со нападите врз нафтените танкери ...
| | веќе видена | слични

Саудиските власти го обвинија Иран, својот голем регионален ривал, за неодамнешниот напад на двата танкери во Оманскиот залив. Саудиска Арабија, после ...
| | веќе видена | слични

Црно-белата снимка на американската војска наводно покажува тим од Иранската револуционерна гарда во брз чамец кај нафтениот танкер во Хормушкиот мореуз. ...
| | веќе видена | слични

Јапонската влада не се согласува со тврдењата на САД за наводна вмешаност на Иран во неодманешните напади на танкери во Оманскиот залив и побарала од Вашингтон ...
| | веќе видена | слични

Американската армија соопшти дека разурнувачот „Мејсон“ е испратен на местото каде што се случи нападот на двата танкери во Оманскиот залив. Исто така, ...
| | веќе видена | слични

Американската војска објавила видео снимка на која, како што се тврди, се гледа како иранската Револуционерна гарда отстранува мина која не експлодирала на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп е фокусирана на создавање меѓународен консензус за нападите врз нафтените танкери на Блискиот Исток, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ријад бара „решителен став“ на меѓународната заедница кон Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: