Во овој ресторан децата можат да вечераат бесплатно, но нивните родители треба да исполнат само едно нешто

2 копии

Британски ресторан им нуди бесплатен оброк на сите деца доколку дојдат на семеен ручек со нивните родители, но родителите треба да исполнат еден услов. Целта ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лондон, 7. декември 2018 (ИНПРЕС) – Британскиот ресторан „Frankie&Benny’s“ претстави зона „без мобилни телефони“ ( No phone zone ) , откако спровеле анкета за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британскиот ресторан „Френки и Бенис“ претстави зона без мобилни телефони, откако била спроведена анкета за тоа колку користењето на телефони има влијание врз ...
| | веќе видена | слични

Британскиот ресторан Frankie&Benny’s ја претстави својата зона без мобилни телефони откако направија анкета за тоа колку употребата на телефоните има влијание ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 151 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 90 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Тајм“ изјави дека би размислил за употреба на воена сила против Иран, за да го спречи да се снабди со ...
сите 172 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 98 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во овој ресторан децата можат да вечераат бесплатно, но нивните родители треба да исполнат само едно нешто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: